Únor 2008

Sharul

28. února 2008 v 15:59 | Sharul |  Moje tvorba
Takhle to dopadá, když se člověk nudí (je to tak pul roku starý).
Menu

27. února 2008 v 17:27 | Sharul |  Fun pictures
Každý u nás ve škole máme své chvilky, ale stačí se kouknout na nástěnku vedle sekretariátu a téměř celá žákovská populace se šklebí od ucha k uchu :-)

V barvách podzimu

27. února 2008 v 17:21 | Sharul |  Moje tvorba
Dlouho jsem nepřidala něco, co bych sama vytvořila, takže teď to hodlám napravit. Sice to, co vám tady chci nabídnout je uplně příšerný, ale naopak budu ráda, že vám zvýším sebevědomí.

Tohleto první jsem načmárala balakrylem ve škole během deseti minut :-P jo a omluvte prosím kvalitu mobilova fotoaparátu :D
A tohleto jsme malovali na chodbě. Jako vybraní jedinci jsme se aspoň ulili z celýho vyučování když už nic jinýho. Autorem té mazanice v pravém horním sektoru jsem samozřejmě já :-D

Dolomity

26. února 2008 v 22:04 | Sharul |  Ekšns
To by v tom byl čert, kdybych nejela letos na hory. Jelikož a protože jsem na lyže fajnšmekr, chtěla jsem si dopřát 7 km dlouhý sjezdovky a jediná volba byla přijmout nabízený zájezd do italských Dolomit. Sice jsem se musela na týden ulejt ze školy, ale to pro mě nebyl žádnej problém - právě naopak, obětovala jsem se ráda. No a tak jsme na začátku posledního lednovýho tejdne vyrazili s Martinem a jeho super rodinkou do městečka jménem Predazzo. Rodinka vzala svoje známý a znamí vzali znamý, takže se nás tam nakonec sešlo kupodivu přibližně dvacet. Všechno samozřejmě pohodový lidi :-). Po příjezdu (to bylo večer) jsem měli energii akorát na to, aby jsme si ustlali a zalehli, páč ráno se mělo vyrazit na kopec Bella Monte. Druhej den jsme se teda vypravili a já jsem se odhodlala jít na prkno. Jelikož jsem na něm neuměla, tak jsem se toho docela obávala, ale nakonec jsem semusela pousmát nad každým vyvedeným obloučkem. A takhle jsme jezdili víceméně každý den a já střídala lyže a prkno, nedokážu říct, co mě víc baví... Pak nadešel den "D" a tak jsme si naplánovali jednu vycházko-túru po okolních horách. Večer jsme byli krásně utahaní a v hojném počtu dvaceti lidí jsme usedli za sváteční večeří. Podával se speciální chod - pečené husy a to na mojí počest, protože jsem měla ten den zrovna osumnácté narozeniny - oh, jak krásný věk :D. Pak přišla řada na dárky a při té příležitosti mi Míša s Michalem (můj pseudo-švagr a pseudo-švagrová) zapěli narozeninovou píseň, na kterou budu těžko zapomínat :D. No a tak se mi přálo a přálo až se mi na stole nahromadilo šest flašek, které se následně vypily. Mimoto jsem dostala i spoustu jinejch dárků, ale ze všeho nejvíc mě dojalo, když mi Mirka upekla den předtím koláč. Tak, odbočíme od narozenin a plynule přejdeme na jiné příhody :-) Asi to spíš shrnu - byla tam prostě pohodička: chlastalo se (třílitrovka rumu padla :-)) hráli jsme všelijaké, roztodivné stolní hry a čučeli na filmy. Celej tejden jsme měli úžasný fakt italský počasí, tzn. modrý nebe a ani jedna padající vločka sněhu. Akorát předposlední den, když jsme se chtěli podívat na Passo Rolle, tak bylo zataženo, chvílema sněžilo a foukal studenej vítr, takže to lyžovací podmínky dosti stěžovalo. Přispěl k tomu i můj menší otřes mozku poté, co mi na hlavu spadly lyže. Celej den jsem byla v mrákotách a bylo mi špatně od žaludku, ale já blbec jsem se svejch lyží nevzdala a proháněla jsem se po kopcích dál. Poslední den na Latemaru byly obdobný podmínky, naštěstí už ale bez otřesu mozku :-). No a pak nastal čas loučení a odjezdu zpět do Prahy (po cestě se nic moc neudálo, asi jen to, že jsme se u Insbrucku proběhli po dálnici a dodnes děkujeme Bohu, že jsme tam nezůstali) :o) A jak bych to zhodnotila ? Každopádně nejlepší hory, na kterejch jsem kdy byla !!!
A (jako vždy) na závěr nějaké ty fotečky ;-)
já a Lenuška

já s Lenkou (moje pseudo-tchýně)


Oh, já v den mých 18tin, na tento den jen tak nezapomenu

na výletě


- v Dolomitech :)

taktéž


my dvá

taktéž

s Martinem na sjezdovce (Bella Monte)

na vrcholku Bella Monte


pózování u sovy

pozování u sovy


Míšani (Míša a Michal) - pseudo švagr a pseudo švagrová
Míša s Míšou :-)


Tulení - zleva: Helča, Majda, Jirka, Míša, Michal, Martin and ME
Tulení - zleva: Helča, Majda, Jirka, Míša, Michal, Martin and ME
FOTO: já a Fanda

Automatické ukládání zapnuto

24. února 2008 v 20:20 | Sharul |  Kecy
Moje protesty, když jsem měla jít dneska večer se psem utichly, jakmile jsem otevřela dveře baráku a ovanul mě teplý pražský vítr, načež se mi na xichtě objevilo něco, čemu by se dalo řikat úsměv. Je to až k neuvěření, že na konci února se dočkáme dvacetistupňových veder a italskýho nebe. Procházela jsem se po naší čtvrti pouze v tričku a i přesto mi bylo poněkud vedro. Každopádně jsem se nemohla té "psí" půlhodiny nabažit.... Co nejdřív musim vyrazit někam na vandr !
http://www.mood.vcu.edu/images/sun.jpg

GEOsvět

24. února 2008 v 0:58 | Sharul |  Ekšns
Ačkoli se s maminou zrovna nemusíme, tak včera projevila zájem o to, abych s ní šla na výstavu. Nevěřícně jsem kroutila hlavou a zároveň nadšeně souhlasila. Výstava se týkala kamenů, šutrů, balvánků, polodrahokamů drahokamů a podobně nazývajících se předmětů. Byla tak obrovská, že mám ještě teď uchozený nohy. Když pominu výstavu, je to ideální příležitost nakoupit zajímavý dárky svým blízkým a s mamčou jsem ani chviličku nemeškaly. Bráchovi jsme koupili kamenýho potkyše, našim partnerům meteority, kamarádce máma koupila dřevěný obrázky s kamenou hruškou a jabkem, pak koleginím z práce náramek z hematitu a přívěšek z tygřího oka. Sobě jsme taky udělaly radost modrou skalicí, máma si koupila náhrdelník z hematitu a já takový dva magnety z téže materiálu. Ohromě jsem se bavily a pro mě to byl zážitek snad na celej život, protože jsme aspoň na nějakou dobu zakopaly válečnou sekeru..... :)

Nějaké photos =)
Uuh, lidský mraveniště...
všichni jsou zabořeni hlavou do pultíků :D
to jest ta pověstná výše uvedená modrá skalice
a tady jsme taky nakupovaly :)
FOTO: já

Vohou, aneb už nevím, jakými citoslovci mám začínat

22. února 2008 v 21:50 | Sharul |  Kecy
Dobrá nálada se mi včera začala postupně navracet. Dokonce už hned ráno, asi v pul devátý, když mě máma vzbudila se slovy "kluci už jsou doma"! Vystřelila jsem z postele jako blesk, popadla mobil a rozeslala jsem párek SMSek =). Přijeli už prý tak ve 4 ráno (opakuji, že byli na 3 týdny v Norsku :)). Očekávala jsem, že si bráška ještě hodí šlofíka, avšak nespal a tak jsem ho mohla poctít návštěvou. Nejdřív jsem myslela, jak mu padnu do náruče :D, ale to byste ho museli znát - on by to nepřežil :) Ukázal mi fotky a snad nejúžasnější byla polární záře (!!!). Jo, taky podotýkám, že jeli stopem skoro tři tácy kiláků ;-) blááázni.Jelikož a protože kluci stráví v Praze pouze jeden den, velice mě namíchlo, že zrovna v onu dobu mám jízdy v autoškole a co víc, dokonce závěrečný zkoušky (jen tak pro info: už je mam za sebou a neudělala jsem je - jsem lempl a já to vim :D). Tudíž nebylo času nazbyt a hned po jízdách jsem se měla setkat s Martinem. Martin - to jest můj nejmilovanější Martínek, ze všech Martínků :D Chápete, ne ? :D Tak jsem strávila večer u něj na Proseku, načež jsem si vyslechla onu stejnou prezentaci o Norsku, kterou jsem absolvovala už ráno u brášky. Do toho ještě slavila jeho mamča (Lenka) svátek, takže se u nich konala měnší rodinná sešlost. Jo a jako suvenýr jsem dostala ledního medvěda :) škoda, že jen plyšovýho =). No a dneska už mi ti dva zase odfrčeli do Francie - na hvězdárnu Pic du Midi, foto můžete vidět níže (docela jim závidim). :o)

http://howadoor.wz.cz/aiguille_du_midi.jpg

To byste nevěřili, jak mi zvedli náladu :))) Doufám, že mi vydrží, než se vrátěj, ale to je až za 10 dní....

Džupíí

20. února 2008 v 22:23 | Sharul |  Kecy
Zejtra ráno se vratí kluci z Norska, no tyjo já mam takovou radost, se těšim jak malej Jarda, nebo spíš malá Jaruška huráá. Bráška dokonce poslal pohled - dneska přišel. Budu mít zejtra druhý Vánoce :-D
Taky tady budou jen jeden den a zase jedou do Francie,.. no já se picnu :-/

http://www.egge.net/~savory/htr6_tromso.jpg
Městečko Tromso na severu Norska :-)

copak článek, ale to jmelí ;-)

18. února 2008 v 23:30 | Sharul |  Kecy
Jsou prázdniny, určitě máte nabytej program a nevíte co dřív. U mě je to pravej vopak. Sedim doma a nudim se. Celej den. Sama. Nejhorší na tom je, že se mi ani nic dělat nechce. Tak si aspoň čtu. Možná jste si všimli nový rubriky o knížkách, kterou jsem před chvílí vytvořila, možná ne.

V pátek mám zavěrečný zkoušky v autoškole. Hm. Nic neumim. Nedam to.

Aspoň jsem si zarámovala pár fotek a pověsila na zeď tady vedle monitoru. To je hrozný, jak to ovlivní vaše chování, když vám někdo chybí :).

Posloucham Nightwish a Queeny a vubec se mi nechce spát.

Nikdo mi nepíše. Ani na blog. Ještě tak před pul rokem jsem denně nacházela desítky komentářů a teď ? Nikdo nic. Celý týdny to tu chcípá, zeje prázdnotou. A nevadí mi to :)

Víte, že jsem si myslela, že mě dospělost změní ? :-D Nepociťuju žádnej rozdíl ;-)

Teď tu zrovna hraje song " Don´t stop me now", vyzařuje z něj taková zvláštní energie, škoda, že právě končí.

Jinak jsem udělala pár videjek v mooviemakeru, takže až se mi je podaří propašovat na Youtube, tak je možná prsknu i sem :-P

Člověk by nevěřil, že mu psaní článku takhle zvedne náladu :o)

A jedna hláška nakonec =)

<Patejl> jsem zjistil, proč mi comp čas od času blbnul
<BlackNirvana> hm, šikovný
<Patejl> mam v compu hackera, co mi načerno nainstaloval síť
<BlackNirvana> cože?!
<Patejl> normálně jsem našel takovou pavučinu na síťovce, když jsem se koukal do compu...
Komentář: zakeřný hackerský pavouci

(přeloženo ze slovenštiny)

http://www.thisisnotmy.co.uk/images/spider-front-full.jpg

Pavučina lží - Dan Brown

18. února 2008 v 23:08 | Sharul |  Četla jsem ...
http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/27/l27576.jpg

"Pavučina lží" je opět skvěle napsaný příběh, který čtete stejně svižně, jako Brownovy knihy předchozí. Děj nás zavede do současné americké politiky v předvolebním období. Proti sobě stojí současný americký prezident a jeho politický rival, senátor Sexton, kterému nedělá nejmenší problémy budovat svou kariéru na neštěstí druhých. Celý prezidentský boj mezi oběma kandidáty je založen na dlouholeté výkonnosti NASA. Sexton považuje tuto státní společnost za zbytečnou, peníze utápějící organizaci, kterou je třeba rozprodat investorům. NASA však právě v okamžiku, kdy se Sexton rozhodne označit ji za neužitečnou, přichází se senzačním objevem meteoritu se zkamenělinami mimozemských organismů. Aby byla prokázána autenticita objevu, jsou na Severní pól k objevu povoláni nejzkušenější vědci a odborníci. Mezi nimi je i Sextonova dcera Reachel, která svého otce nenávidí. Jeden z vědců zjistí, že nález by vůbec nemusel být mimozemského původu, a od té chvíle začínají umírat lidé. Je evidentní, že chce celou skupinu badatelů někdo odstranit, aby byl nález mimozemského života i nadále považován za pravdivý.


Je to jedna z nelepších knížek jakou jsem kdy četla, byla jsem v ní zakousnutá zuby-nehty a nemohla jsem se odtrhnout, dokud jsem ji nepřečetla - doporučuju všem. :)Tak to jsi "zeslonil".....

18. února 2008 v 0:04 | Sharul |  Kecy
...to je jako "zkonil", ale tisíckrát horší.

-geniální hláška z Pařmenů, no nic =)

V pátek jsme byli v jednom klubu. Ten klub ušel. Ale ten blbeček vedle nás...bože :D

Nám tam začal vyprávět, jak chodí chlastat se Sagvanem Tofim a řiká mu "Sagy" (Sagvan Tofifé a Kamarád do kleště), pak že do posilovny chodí s Danielem Landou, na chatě u vohně si zpívá s Petrem Mukem, ale jako nejlepší je Suchánek s Genzerem, že ty maj jako fakt nejlepší humor, když se s nima baví.
Jsem se musela zdejchnout pryč a nechat tam s nim Honzu osamotě :D

Bože to byl kretén :-D

Paní bez žeber...

13. února 2008 v 20:38 | Sharul |  Všechno možný

No ty woe............

Třídní sraz

13. února 2008 v 18:56 | Sharul |  Ekšns
V noci ze soboty na neděli proběhl třídní sraz spolužáků ze základky. Jelikož jsme banda kreténů a nedokážem se dohodnout, tak jsme za ty tři roky, co jsme vyšli, měli pouze dva srazy a tenhle byl třetí ( z toho na ten druhej přišlo jenom sedum lidí :D). Sešlo se nás asi 17, což byl úspěch a dalších 10 lidí bylo mimo, takže kalba jaxviňa :D Bylo to od 8, v 11 zavírali, tak sme šli na privát ke spolužákovi, se kterym se nejvíc nesnášíme, takže se divim, že mě tam vubec snesl :D navíc jsem si o jeho klec s činčilou rozsekla hlavu. Každopádně asi ve 3 nás vyhodil, že jde spát, tak jsme si ještě s kámošem sedli do nonstopu a rozpustili jsme to asi až po pátý ráno.

Tady pár foteček.... povětšinou ty, na kterých jsem já, páč mě aspoň někteří znáte :o)

Já a Káča (nejlepší káma z bejvalý třídy)

Tomáš tam ukrad nějakou rekvizitu (tu ruku kdyžtak) :D

Káča, já a Simona

Lucka s Tomášem (ten to skoro všechno fotil)
Honza, Honza, Káča a já (ten uplně nalevo je ten, kterýho nemusim, jak sme pak u něj byli)
tak a pro změnu ještě s Terkou (ta nalevo)
FOTO: Tomáš Tichava

Komínaření

12. února 2008 v 11:33 Všechno možný
Prekiontrie je ve zkratce lezení na komíny (a chladící věže) s jejich následnou katalogizací. Jedinou "organizací" která se u nás prekiontrií zabývá je Svaz českých komínářů (www.kominari.cz). Jeho činnost je ale mnohem větší.

článek

11. února 2008 v 11:07 | Sharul |  Kecy
Už nevím, jak mám ty články nazývat.

Mým přáním je, abych na blog tolik nekašlala, jenže to prostě neni v mých možnostech to ovlivnit.
Mě za den napadne spousta témat, o kterých by se dalo psát, jenže když přijdu ke kompu, jsem totálně lejzy a nenapíšu ani řádku.
Například jsem chtěla udělat novou rubriku, ve který bych hodnotila knížky, který jsem přečetla, jenže uznejte sami - bavilo by vás to ? Jasně že ne. Možná si ji udělám jen pro sebe, abych měla přehled, který knížky už mi rukama a očima prošly.
Pak jsem chtěla napsat něco málo o jednom seriálu mýho dětství, jenže jsem prostě lenoch hledat na googlu obrázky, páč jich je sakra málo.

A jinak co dělam ? Nic moc - teda spíš nic, než moc. Do školy jsem dneska nešla, musim na očkování a pak se budu (možná) učit na zítřejší písemku z managemantu. Když se mi bude chtít, pojedu do Tesca na nákup, pak si možná uklidim a někam vyrazim. Pokud teda se mnou bude někdo chtít někam jít. Achjo, Martin se mi vrátí až za 10 dní, totéž platí o bráchovi. Přijedou z Norska a hned druhej den jedou do Francie. Takže jsou prostě celej měsíc v tahu...

Tak zatim zdar :o) a zase někdy ;-)

Red Meat - geniální pøevlek II.

Nightwish - mp3

9. února 2008 v 12:45 | Sharul
Protože a jelikož maj Nightwish megamoc písniček, tak vám sem dam odkaz, kde ty mp3 najdete, abych to tu nemusela všechno vypisovat, takže na TOMTO odkaze zadáte do pole "interpret" nightwish a je to :P.

Jinak všem vřele doporučuju songy jako je "Nemo", "Amaranth", "Phantom of the opera" a další... jo a pusťě si to i na youtube, klipy sou fakt dobrý!

The image “http://www.carellasparrow.com/assets/images/nightwish.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

Nightwish - fotky

9. února 2008 v 12:40 | Sharul

Nightwish - info

9. února 2008 v 12:36
Nightwish je finská symfonicko-metalová kapela. Myšlenka "Nightwish" se zrodila jedné červnové noci roku 1996 kdy seděl klávesák a skladatel Tuomas Holopainen se svými přáteli u ohně. Společně nahráli demo, které podle první písně pojmenovali právě "Nightwish". V té době měla kapela tři členy: Tuomase, operní zpěvačku Tarju Turunen a kytaristu Erna "Emppu" Vuorinena.

Nightwish měli být původně pouze akustickým náladovým projektem, avšak nakonec se rozhodli jinak - přibrali do sestavy bubeníka Lorda Juliuse "Jukku" Nevalainena a baskytaristu Samiho Vänsku. Samiho po pár letech nahradil basák a zpěvák kapel Tarot či Sinergy, Marco Hietala, a místo Tarji, která byla nakonec (r. 2005) z kapely vyloučena pro "komerční přístup" a "neúctu k fanouškům", byla počátkem roku 2007 oznámena nová zpěvačka Nightwish, Švédka Anette Olzon.

http://www.alternative-zine.com/images2/Nightwish_2004.jpg

Modroocí lidé jsou mutanti

6. února 2008 v 12:36 | Sharul |  Všechno možný

Modroocí lidé jsou mutanti


Modrá barva očí je důsledkem genetické mutace, která proběhla v období před 6 až 10 tisíci lety. Stalo se v lokalitě blízko Černého moře. A vědci nyní objevili příčiny, jež k tomu vedly. 30. ledna 2008
Původně totiž každý příslušník lidského plemene měl bez výjimky oči hnědé. Žádné další barevné odstíny, jen jedna jediná barva vládla všem. Až později se to začalo měnit. Všichni, kteří se nyní pyšní modrýma očima, ti si mohou zažádat o místo ve škole pro mutanty doktora Charlese Xaviera z X-manů.

:D
a nyní.....

whoala...

moje oko ;)
já chci do školy pro mutanty, ale nejsem si jistá jestli už do jedný takový nechodim :D

Pozor intelektuálové

6. února 2008 v 11:16 | Sharul |  blbosti
"Všimli jste si, že v gumových medvídcích má vždycky jedna barva jasně navrch ?"

"To je test inteligence."

"Ty jsi někdy nějaký dělal ?"

"Ne."


.
.
.
.
.
.

"Jedna dvě, intoš jde..."

.
.
.
.

"Ještě chvíli a je náš."


.
.
.
.

Ideje, bába tě poleje !!!!


:D:D:D:D

Znáte to ?

http://cache.gizmodo.com/assets/resources/2007/03/gummychandelierclose.jpg