Březen 2008

Žýžala podle vzoru žydle...

30. března 2008 v 20:38 | Sharul |  Kecy
...a taky slYmák se píše s tvrdym Y, protože je to příbuzné slovu hlemÝžď.....
Vždycky když nevim co znamená nějaký slovo, tak se kouknu do jednoho internetovýho slovníku a pokaždý mi to tam vysvětlej. Nu a co se nestalo, opět jsem nevěděla, co znamená jedno slovo a to jest "booster". Tak jsem to tam zadala že a schválně jestli uhádnete co mi vyjelo... no dobře, to byste neuhádli, tak koukejte:
bustr, booster [bústr]>>
1. natáčivý transformátor, indukční regulátor; 2. startovací raketa; 3. oscilátor deformující a prodlužující zvuk
No, moc moudrá z toho nejsem :-D
Jinak jsem si dneska vzpoměla, jak jsem byli jednou s tátou, jeho manželkou a Martinem na večeři a když jsme si sedli, táta nevěděl, kam se žvejkačkou... no a tak ji s provinilým výrazem nalepil na spodní desku stolu se slovy :"jako ve škole, ne?"

Jináč se nám změnil čas a je to pěkně na pytel, protože bych teď měla ještě hodinu k dobru, která by se mi docela hodila.

Zejtra jdu na volejbalovej turnaj se školou, to bude ještě zajímavý.... nehrála jsem ho bez mála tři roky :-D
Mimochodem jsem si od dědy vzala další knížky ke čtení, což mi zvedlo náladu, ale teprve pravej orgasmus nastal včera, když jsem vešla do knihkupectví a nevěděla, kterou knihu si koupit dřív. Asi po hodině a půl jsem zvolila Dostojevskiho, z čehož jsem měla obrovskou radost.
Normálně jsem se dneska ráno vzbudila už asi v pět a nemohla jsem spát, tak mě nenapadlo si přečíst nic jinýho, než dějiny literatury - teprve pak jsem mohla pokojně usnouti :-D
Já nejsem blázen, ale literaturu prostě miluju no...doufam, že z ní pak udělam přijímačky na vejšku. Jo to jsem chtěla říct..víte na jakou chci jít ? Na vysokou školu pedagogickou univerzity Karlovy. Mohla by ze mě být "paní učitelka". No nic... ještě budu mít další orgasmus :-D tak zatim čahoj =D
http://www.temple.edu/instituteondisabilities/atlend/news/apr99/media/teacher.gif

Slizké plísně

29. března 2008 v 19:50 | Sharul |  blbosti
V rámci povinné četby se na to koukněte :-D

Manon Lescaut - Vítězslav Nezval

29. března 2008 v 18:31 | Sharul |  Četla jsem ...
Manon je mladá dívka, která by měla vstoupit do kláštera. Rytíř des Grieux by se zase měl stát knězem, ale když se setkají, vše jde stranou. Zamilují se do sebe a odjíždějí spolu do Paříže. Jenže je zde ještě bohatý Duval, který se do krásné Manon také zamiluje. Nabízí jí různé šperky a peníze a zkomplikuje tak její vztah s des Grieuxem. Ti se spolu několikrát pohádají a znovu usmíří. Na scénu pak přichází Duvalův syn, který se také pokusí Manon svést. Des Grieux se to dozví a nechá mladého Duvala zajmout. Manon je za to uvězněna, ale de Grieux je díky přímluvě svého přítele Tiberga osvobozen. Manon má být převezena do Ameriky. Cestou se naposledy setkává se svým rytířem, který ji i přes všechno stále miluje, a potom umírá. Těsně před smrtí však des Grieuxovi naposled vyznává lásku.
http://img1.odklepnuto.cz/image.php?size=big&mode=item&id=2459365
No, jelikož je to divadelní hra, tak jsem měla zpočátku strach, že se to bude debilně číst, ale byla jsem příjemně překvapena - za to děj nic moc.

Dostala jsem to !

27. března 2008 v 18:50 | Sharul |  Kecy
No jasně, že řidičák :-) Co taky jinýho ? ;-) Dneska jsem si ho byla vyzvednout na magistrátu. No a jsem zvědavá, kdy pujdu bráchovi zrušit auto =) Jo, taky mi dneska přišla konečně ta druhá kreditka. A do třetice všeho dobrýho jsem dneska měla schůzku s provozovatelem tábora, který mě radostně přijal do kolektivu vedoucích, takže jsem happy jak hrom :-) Zkuste mě někdo trumfnout :-P
http://letslaugh.net/wp-content/uploads/monkey-smile.jpg

Pes Baskervillský - Sir Artur Conan Doyle

25. března 2008 v 18:21 | Sharul |  Četla jsem ...
Lékař z Devonského hrabství seznámí detektiva Sharlocka Holmese a jeho spolupracovníka Dr. Watsona (vypravěč příběhu) s rukopisem pojednávajícím o kletbě rodu Baskervillů. Dr. Watson tedy odjíždí se sirem Henrym Baskervillem na jeho zámek. V okolí zámku se dějí tajemné a děsivé věci. Je slyšet hrůzostrašné psí vytí, nad močály se objevují světelné signály a tajemný cizinec, kterým je Sharlock Holmes. Ten se v utajení snažil přijít záhadě na kloub. Postupně odhaluje jednotlivé záhady a ukazuje je v pravém světle. Ze záhady je důmyslně připravená vražda. Vrah je entomolog, levoboček Baskervillů, Stepleton, který využil legendy a mstil se Baskervillům. Nakonec je pes (chovaný Stepletonem) zabit a Stepleton se utopí na útěku v bažinách.


The image “http://vltava.klape.cz/images/goods/shopid_1_new/knihy/big/pesbaskervillsky.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.
Příběh je super, ale čte se to trošku hůř díky postarší češtině.
Poslušně hlásím

25. března 2008 v 13:56 | Sharul |  Moje tvorba
Dneska jsem se nasmála a to hned několikrát. V hodině výtvarnictví někdo našel v takovym kumbálu s výtvarnejmna potřebama krabici se sádrovejma Švejkama a co se nestalo, okamžitě byli rozebráni se souhlasem pana učitele, který je stejně chtěl při první příležitosti šoupnout do popelnice. Naše nadšení ze Švejků nebralo konce a hned jsme začali diskutovati, na jaké místo doma si je vystavíme. Ovšem mě se nelíbil výraz, s jakým se na mě moje sádrová soška dívala a tak jsem se rozhodla ho přemalovat, čehož jsem se zhostila statečně a s abstraktním pojetím. Načež jsem se smíchuplným xichtem donesla mého pop-ártového Švejka učiteli, který mě nadmíru překvapil tím, že mi za to dá jedničku a ještě to vystaví, což pro mě byla čest, protože vystavených věcí mám věru málo. Shodou okolností jsme v češtině začali probírat Jaroslava Haška, nezdá se vám to jako náhoda ? :-D
To jest on - velectěný dobrý sádrový voják Švejk =-D

Vedra - Lee Child

24. března 2008 v 22:46 | Sharul |  Četla jsem ...
Příběh pojednává o chlápkovi (Jack Reacher), kterej utíká před spravedlností a při stopování narazí na jednu mladou texasanku Carmen, která se mu svěří se svými problémy. Když mu řekne, že jí manžel mlátí a že nemá ani vindru na právníka, rozhodne se jí pomoct. Když ale tým najatých odstřelovačů odbouchne jejího manžela, tak to přišijou jí a pošlou jí bručet. Jack se seznámí s jednou půvabnou právničkou, která je mimo jiné lesbička a snaží se Carmen pomoci seč může. Dopadne to docela zajímavě a nečekaně, což vám nebudu prozrazovat, protože vřele doporučuju si to přečíst.
The image “http://www.bbart.cz/images/kniha/obrmaly_1663.gif” cannot be displayed, because it contains errors.
Příběh byl věru zajímavý, ale měla jsem při čtení pocit, že Lee Child se snaží psát podobnym stylem jako Dan Brown (autor bestseleru Šifra mistra Leonarda) , do kterého má teda hodně daleko :-)

Kůň mi ukradl přezdívku !

21. března 2008 v 15:18 | Sharul |  About me
Odjakživa jsem si myslela, že jsem jediná Sharul na světě, ale není tomu tak !
Dnes jsem jentak z nudy zadala do vyhledávače svuj nick a co nevidim - jeden koník se po mě opičí =D

No nazdar....

Veselé Velikonoce

19. března 2008 v 23:56 | Sharul |  blbosti
Přišel mi zajíc říct, že je čtvrtek zelený,
byl by to hřích v ten den nebýt zhulený.

Velký pátek ale taky něco značí,
tři géčka na osobu ale snad stačí.

Pak přišla sobota bílá,
řeknu vám, to skéro to je ale síla,

velikonoční neděli prospali jsme zcela,
tož takovej jarní nářez, takhle se to dělá.

V pondělí místo vajec doma skladuju ranec panáků,
pro koledníky co pendlujou od baráku k baráku.

Veselé Velikonoce !

The image “http://sranda.kdecoje.cz/obrazek/velikonoce.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

Krev

19. března 2008 v 22:29 | Sharul |  Všechno možný
Teď je čas darovat krev
Pujdu darovat krev - 450 ml...snad to někomu zachrání život.

Jak jsem malovala....

19. března 2008 v 20:13 | Sharul |  Moje tvorba
....takhle

Čas žít, čas umírat - Erich Maria Remarque

18. března 2008 v 16:21 | Sharul |  Četla jsem ...
Německý voják Ernst bojující na frontě v Rusku dostává po dvou letech třítýdenní dovolenou. Vrací se zpět do svého rodného města Werdenu za svými rodiči. Město bylo ale vybombardováno a po Graeberových není ani stopy. Ernst potkává Alžbětu, svou známou z dětství. Ona má podobný osud - otce zavřeli do koncentráku. Spolu se pokouší užívat života navzdory vybombardovanému městu, lidem bez střechy nad hlavou, navzdory válce. Jeden ve druhém mají jisté zázemí. Během těch tří týdnů si uvědomí a ujasní mnoho věcí. Touží po obyčejných, šťastných a pro nás stereotypních životech. Ernst s Alžbětou se vezmou. Jako žena vojáka bude Alžběta dostávat výhodné příplatky a oba nabyli pocit, že se mají ke komu uchýlit. Po dovolené se Ernst musí vrátit zpět na frontu. Už dlouho je jisté, že Němci ustupují, přesto se bojuje dál. V Graeberově rotě jsou už jen samí nováčci. Při jednom obzvláště silném útoku je Ernst zastřelen rukou starého Rusa, kterému deset minut před tím daroval svobodu...
http://files.tarzan.cz/kniha-nahled/108873668909071.jpg
Moc se mi to líbilo, jen škoda, že to skončí smrtí hlavní postavy, kterou si člověk během četby zamiluje.

Zatracená byrokracie

18. března 2008 v 16:11 | Sharul |  Kecy
Čím dál víc se uvědomuju, že už jsem dospělá a je mi z toho nanic. Obíhání úřadů už mě bohužel lapilo do svých sítí a tak je to nevyhnutelné. Zatracená byrokracie. Nejenže musim zařizovat vše okolo řidičáku, ale taky jsem musela nechat přehlásit psa na sebe. Kdyby mi tam ale nespletli adresu, tak bych se vyhnula dalším dvěma zbytečným návštěvám na dvou odlišných úřadech. Achjo. Pak jsme si taky zařídila účet v bance. Řikali, že je výhodný, když si zařídim dva účty najednou a to jest jedno klasický konto a jeden spořící účet. Je to totiž bezplatný a tak jsem do toho šla. Jenže nastala další zbytečná komplikace a dopadlo to tak, že na jednom účtu nemam žádný prachy a k tomu druhýmu zas nemam kartu, takže teď budu muset zbytečně utrácet za telefon a zařizovat si tu druhou kartu, páč s tou babou v bance nechci mít už nic společnýho. A pak musim ještě znova na magistrát kvůli dalším dvěma věcem. Doprčic. Chtěla bych se vrátit do dětských a bezstarostných let......
http://personnel.ky.gov/NR/rdonlyres/18266879-9713-469A-A2A3-EE8E5A756551/0/smokefreechild.jpg

Něžná - Fjodor Michajlovič Dostojevskij

16. března 2008 v 12:29 | Sharul |  Četla jsem ...
Příběh pojednává o čtyřicetiletém muži, majiteli zastavárny, v níž se seznámil s mladou šestnáctiletou dívkou a zamiloval se do ní. Rozhodl se, že si jí vezme za ženu. Když se dozvěděl, že dívka žije v kruté bídě se svými dvěma tetami a že se k ní chovají jako k otrokyni, jeho touha zachránit její mladý život a vytáhnout jí z neštěstí ještě zesílila.
Jejich manželství však bylo podivné. On se rozhodl, že jí svou obrovskou lásku nebude dávat najevo, a tak vlastně jen mlčeli. Mlčky se také dokázali i "hádat". Jednoho dne si zastavárník uvědomil, že svou mladičkou manželku skutečně vášnivě miluje a nechtěl už své city skrývat. Všechno jí to řekl a láskou doslova šílel. Plánoval, že prodá zastavárnu a pojedou do Boulogne, kde začnou žít opravdový život jako skuteční manželé. Ona ale nebyla na tolik lásky zvyklá a v podstatě ji ani neuměla v takové intenzitě přijmout. Když se zastavárník vydal pro pasy, netušil, že svou lásku viděl naposledy živou. Spáchala sebevraždu skokem z okna s obrazem Bohorodičky v rukách. Zůstal opět sám a byl nešťastný...
The image “http://www.volvox.cz/knihy/mala/obalky/dostoj.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.
Zajímavé bylo to, že postavy neměly jména, jinak tam jsou velice barvitě vylíčeny nálady a pocity, jen škoda, že to tak špatně dopadlo.

Moje oblíbené citáty

15. března 2008 v 20:07 | Sharul |  Všechno možný
Malé děti nenechají spát, velké nenechají žít.
Ve škole miluj studování, za školou studuj milování.
Každá ruka dobrá, která dává.
Člověk bez lásky je jen mrtvola na dovolené.
Většina lidí jsou jako špendlíky - hlavičky na nich nejsou to hlavní.
Láska je partie karet, všichni v ní podvádějí - muži, aby vyhráli, ženy, aby neprohrály.
Nepovažuj se za pitomce. Přenech to jiným.
Láska je slepá, ale manželství jí vrací zrak.
Každý šéf má radši dva podřízené s IQ 80 než jednoho s IQ 140.
Láska je jako polévka, první lžíce jsou velmi horké, poslední velmi studené.
Statistiky potvrzují, že víc lidí se z lásky rozvádí, než žení.
Tragédie manželství je v tom, že se uzavírá buď z rozumu, anebo bez něj.
Hloupost má mnoho podob. Samé známé tváře!
Přítel je ten, který o tobě ví všechno a má tě pořád stejně rád.
http://www.indium.com/_images/0809/mouth_with_cd.jpg

Sloky lásky

15. března 2008 v 19:29 | Sharul |  Kecy
Lásky si važte už teď v mládí
a s léty dvakrát vroucněji.
Láska - to není vzdychat, hladit,
vodit se s lunou v aleji.
Přijdou i mraky, nečas a tíseň.
Pak, zkřelé, kdo vás zahřeje ?
Láska je jako dobrá píseň,
a píseň složit - těžké je.
Stěpan Ščipačov - Moskva 1959
Tak tuhle knížku jsem si přinesla dneska od dědy mezi mrakama jinejch. Nikdy jsem teda milostné poezii neholdovala, ale tahle mi prostě padla do oka. :-) Jináč se po dlouhý době zase cejtim líp i když Martin opět odjel do zahraničí (během těhle dvou měsíců je to už po třetí grrr) a to do Rumunska. Dokonce jsem si vysloužila přezdívku "slaměná vdova" :-D. No co, v úterý jdeme s jeho mamkou do hospůdky a užijem si to i tak. Taky bych se chtěla zmínit, že v pátek jsem KONEČNĚ udělala řidičák a plánuju to pořádně zapít, takže kdo se přidá ? ;-) No a jinak doma to v celku klape a pátek se sobotou mi vyšly uplně skvěle. Omlouvám se ale mam takovou zamilovanou náladu dneska :-D A ještě k tomu mam takovej pocit, že ta veselá Sharul se možná (definitivně) vrátila ! :-)
http://tn3-2.deviantart.com/fs21/300W/f/2007/251/6/7/In_love_by_angrymouse.jpg

Malá reportáž z velkého koncertu

13. března 2008 v 22:15 | Sharul |  Ekšns
http://www.chessbase.com/images2/2003/him01.jpg
No samozřejmě, mluvím o HIM. Včera 13.3. 2008 měli v pražské Lucerně velkolepý koncert a jak jinak, než že bylo našlapáno. Já je teda neposloucham, ale bratránek mě pozval a přece nemohu odmítnout lístek za 795,- Ká čé :-) . I když jsme přišli o hodinu dřív, tak dopředu už jsme se nedostali, páč tam to zabrali skalní fanoušci držící rudé růže, které po skončení představení vehementně házeli na podium a sejmuli chudáka kytaristu trnitym stonkem do šišky. Nehledě na mé bolející nohy musim podotknout, že tam bylo dusno a vedro a mezi zpocenými a mačkajícími se diváky to bylo dvakrát horší. Přesně ve 20:00 vlítla na podium předkapela "Red Rose" a hrála fááákt dobře :-). Měli asi 7 songů rozloučili se a my Himáků chtiví jsme čekali a čekali a čekali a čekali asi hodinu, než se sám velký Ville Valo uráčil přijít následován kytaristou, basákem, bubeníkem a pianistou. Nejenže byl (Valo) vychrtlej a potetovanej, to se dalo čekat, ale navíc byl ještě dobře sjetej a občas měl na mále a netrefil se ústy do majku. Navíc si při každý písničce musel zapálit cígo a při sebemenší odmlce mezi zpěvem potáhnout. No domu jsem se dostala kolem pulnoci se zalehlými uchy a pískalo mi v nich. Upřímně řečeno...čekala jsem víc. A jako už tradičně patří k reportáži samozřejmě i fotografie ;-)
a tohle jsou v originále
The image “http://www.icicom.up.pt/~fzs/blog/archives/cHIM6.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.
FOTO: já + internet

Shledání v Barsaloi - Corinne Hofmannová

12. března 2008 v 15:40 | Sharul |  Četla jsem ...
Kniha navazuje na předchozí tituly "Bílá Masajka" a "Zpátky z Afriky".
Uplynulo již čtrnáct let od doby, kdy Corinne Hofmannová i se svou jedenapůlletou dcerkou Napirai utekla z Keni zpátky do Švýcarska. Ve své rodné vlasti si znovu vydobyla odpovídající postavení, ale na svůj druhý domov, v němž prožila strastiplné, a přesto kouzelné čtyři roky, nemůže zapomenout a svou africkou rodinu i na dálku finančně podporuje. A nakonec se rozhodne Keňu znovu navštívit. Po dodatečném zlegalizování rozvodu s bývalým manželem i na úřadech v Nairobi se jí bez problémů otevírá cesta do minulosti. Těší se především na setkání s mamou a trochu s obavami očekává reakci Lketingy. Do Keni ji doprovází nakladatel jejích dvou knih, v nichž vylíčila své zážitky, a fotograf, který by měl celou akci zdokumentovat. Svůj příjezd oznámí bývalému švagrovi Jamesovi, s nímž po celou dobu udržovala písemný styk, a ten ji ujistí, že ji celá rodina i vesnice Barsaloi s radostí očekává. Po příletu do Keni se Corinne vydává po cestách, jimiž putovala kdysi, navštěvuje známá místa, obyvatelé Barsaloi jí uspořádají slavnost na uvítanou, postupně se setkává s někdejšími přáteli, i s otcem misionářem, který jí v těžkých dobách často pomáhal, především ale s bývalou tchyní, Lketingou, Jamesem a celou rodinou. Nostalgicky si připomíná minulé události a s potěšením zjišťuje, jak se i nesnadný život na africkém venkově posléze mění k lepšímu
http://vltava.klape.cz/images/goods/shopid_1_new/knihy/big/SE01410571.jpg
Čekala jsem, že tu bude větší nuda, než druhej díl, ale naopak mě příjemně překvapilo, že to bylo skoro tak dobrý jako jednička :-)

Ukládám text

12. března 2008 v 13:36 | Sharul |  Kecy
Absolutně mě nenapadá jak mam začít. Pokaždý něco napíšu a hned to smažu, protože mi to nepřipadá dost dobrý. Teď taky ne. Netušila jsem, že to dneska bude tak obtížný něco napsat.... vždycky to šlo samo od sebe. Teď se ale snažim ze sebe něco vymáčknout a čím víc se snažím, tím míň se to daří. Všechno už mi padá na hlavu. V první řadě škola. Blíží se očekávané čtvrtletí a všichni profesoři si myslí, že bychom měli odevzdat tisíc prací a naučit se na tisíc testů. Jak to máme zvládnout ? Už jsem ani několikrát nešla do školy, abych mohla dělat modulovku, seminárku a další věci, jaká to ironie. Taky díky našim častejm potyčkám s máti je to doma čim dál tim horší, obzvlášť když vás nazývají sviněmi a dalšími libými názvy. Aspoň že jsem si zařídila v bance účet - konečně. Navíc Martin musí psát diplomku a učit se na státnice, nemá času nazbyt. Když tak nad tim přemejšlim, tak to mam v tý škole ještě docela růžový. :-) Taky mě potěšil bratránek - dostal od sestřenky lístky na skupinu HIM a pozval mě. Nikdy jsem tu kapelu neslyšela, ale jsem zvědavá - prej nějakej love metal či co :-D. Včera jsem byla zase na hvězdárně - oficiální název včerejší akce je degustace, neoficiální - kalba ;-). Je to super se po návštěvní době toulat po hvězdárně, zavírat kopule a dělat blbosti. Nejlepší je ale promítání filmů v "kino" sále - fakt jak kino. Je fajn tam mít protekci :-D
http://www.e-apartment-prague.com/obrazky_k_obsahu/ostatni/velke/eap_cs_ostatni_7_stefanikova-hvezdarna.jpg
To jest ona - Štefánikova hvězdárna na Petříně :-)

Zpátky z Afriky - Corinne Hofmannová

7. března 2008 v 16:00 | Sharul |  Četla jsem ...
Zpátky z Afriky - pokračování knihy Bílá Masajka

Po čtyřech letech strávených v primitivních podmínkách v Keni se Corinne Hofmannová vrací s podlomeným zdravím a malou dcerkou Napirai do Švýcarska. Její muž Lketinga jí po dlouhém zdráhání podepsal povolení k opuštění země se slovy: "Nevím, jestli tebe a Napirai ještě někdy uvidět!"
Zcela bez prostředků, bez povolení k pobytu a s mizivým sebevědomím se Corinne snaží za podpory své matky začít znovu. Odvykla civilizaci, v moderním světě si najednou připadá zcela bezradná. Začíná boj s úřady, shánění Lketingova rodného listu, kvůli změně příjmení a státní příslušnosti jejich dcery i rozvodu. Ale Lketinga je nezvěstný - neznámo kde propíjí majetek, který mu Corinne zanechala. A tak se Corinne i na dálku navíc snaží podporovat jeho rodinu z konta, které zanechala v Keni. Prostřednictvím dopisů, které si vyměňuje s Lketingovým bratem Jamesem, zůstává se svými bývalými příbuznými i nadále v kontaktu. Časem se jí podaří získat povolení k pobytu a posléze i práci a vlastní byt. Najde si i nového přítele a vydává knižně své zážitky z Keni. Na konci knížky se dokonce odváží vylézt na Kilimandžáro.
http://www.knizniweb.cz/public/91/7d/f1/6f/175403_640276_medium.jpg
No, upřímně řečeno.... druhý díl stojí za pendrek a třetí prý má být ještě horší...