Říjen 2008

Konec prázdnin

29. října 2008 v 19:12 | Sharul |  Kecy
Bohužel. A přitom nedělám nic extra. Jsem doma sama... dneska mi odpadla hodina bicích, učitel se nemohl z neznámých důvodů dostavit, no co, přijde v pondělí. Akorátže sem celý dopoledne uklízela, aby se tu nelek :D Je to docela praktický mít pravidelný návštěvy, protože vás to nutí eliminovat přebytečnej chlív. V důsledku toho jsem se rozhodla, že znova zkouknu celou Futuramu. Pak jsem se pohrabala v nastavení a využila jsem nové funkce, tedy volitelný MENU BOX, koukněte se do levého sloupce, přibyly tam další odkazy na stránky, na který určitě stojí zato se mrknout. Jo a taky jsem aktualizovala TENTO článek a doplnila o nové fotografie. Taky mě štve, že jsem zase bez peněz a nemůžu si koupit tolik vytoužený tlumiče, abych mohla konečně zkoušet doma beze strachu, že mi nějaký soused položí za dveře bombu, nebo hodí do okna granát. Pokud máte nějaký návrhy jak si vydělat hodně peněz za málo práce sem s nima :D (nic nemravného prosím). Zjistila jsem, že jakožto osoba jsem silně neproduktivní, nepracuju, válim se doma :D jim, spim, občas zajdu do školy a to je všechno, ani se doma neučim i když si to slibuju po kazdý pětce co ve škole dostanu. Například musim do pátku vypracovat čtyři maturitní otázky, měla jsem na to celý prázdniny a víte kdy to teprve začnu dělat ? Zejtra večer. Nehledě na to, že v onen samý den píšem dvě čtvrtletní písemky. Budu se učit zejtra večer. Jestli vubec. Ještě bych vám ráda napsala, jakej jsme dneska měla sen, ale při mý smůle se mi nic nezdálo, ani nic úchylnýho (zázrak), takže přeju pěknej večer a jdu si číst. Adios.

The image “http://fotky.welryba.cz/images/i22.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

Foto: brácha

Textováááníííí

28. října 2008 v 22:23 | Sharul |  Výkřiky do tmy
Sakra, jak mam složit text k písničce tak, aby nebyl průměrný, tedy aby nebyl na téma láska, alkohol, škola a politika ? Jaký zaměření ještě zbývá ? :D

The Mysterious Ticking Noise

27. října 2008 v 22:40 | Sharul |  blbosti
Kdykoliv to vidim, tlemim se od hlavy k patě :D


Kočka mezi holuby - Agatha Christie

27. října 2008 v 22:20 | Sharul |  Četla jsem ...
Meadowbank je prestižní dívčí škola - možná nejlepší v Anglii - a právě zde začíná letní semestr. Nové žačky - mezi nimi princezna Shaista -, nová sekretářka, dvě nové učitelky nebo třeba ředitelka školy slečna Bulstradová, která uvažuje o odchodu na odpočinek a své nástupkyni. Ještě před začátkem semestru dojde k revoluci v Ramatu - princ Ali Jusuf, který je bratranec Shaisty, se pokusí s kamarádem pilotem uprchnout, ale jejich letadlo havaruje. Řada "zájmových skupin" (což není citát ze současných novin, ale z knihy) prahne po princových diamantech, které někdo možná propašoval do Británie. A pak je jedné noci ve sportovním pavilonu školy zavražděna nová neoblíbená učitelka tělocviku. To však není vražda poslední, pak zařvou ještě další dvě učitelky. Jedna z žaček se rozhodne zajet do Londýna a navštíví Hercula Poirota, který záhady jako vždy mistrně vyřeší.

http://www.knizniweb.cz/public/b7/a8/8b/5e/281609_653188_large.jpg

To už je druhá knížka, kterou jsem od této autorky četla a musím říct, že Černoušci se mi líbily o něco více ;)

Kapela ?

27. října 2008 v 16:27 | Sharul |  s hudbou související
Možná bude! :D

O víkendu jsem totiž potkala jednoho člověka, kterej by rád někde hrál na kytaru, já jsem zase projevila zájem hrát někde na bicí, slovo dalo slovo a tak jsme celej večer seděli a vymejšleli název :D Padaly návrhy typu "Cool gate", "Mr. Sock", "Neverending bad times", "Beer in the jail" a tak :D Mě se ale nejvíc líbilo "Crossword murders". Hráli bychom rock, to jsme se téměř okamžitě shodli a teď už nám chybí jen basák, nejlépe zpívající a můžem začít zkoušet :D Fakt bych byla šťastná kdyby tenhle projekt vyšel ;)

A jinak dneska je den pěkně na pytel. Venku je hnusně, nevim jak u vás, ale tady v Praze chvílema i poprchávalo. A to musim do tý zimy se psem. Pak mi přišel účet za paušál a když jsem ho vybalila z obálky, zhrozila jsem se. Budu platit zhruba 3x víc, než jsem počítala kurňa. Jo a vzhledem k tomu, že nuda byla dneska obrovská, vytvořila jsem ikonku naší budoucí kapely :D


Nostalgie

26. října 2008 v 12:15 | Sharul |  Kecy
Ne. Dneska nebudu psát o tom, jak jsem v muslityčince našla ocelovej drát, ale trošku zavzpomínám na svá dětská léta. Občas bych nejradši zmizela ze světa dospělých a vrátila se do dob dětství, kdy prioritou pro mne bylo jít s kamarádkami ven a být tam, dokud se nesetmělo. To už je ale pryč a já bych vám ráda věnovala pár mých vzpomínek.

Poté, co se odstěhovala Lucka, má sousedka a tehdejší nejlepší kamarádka, jsme zůstaly jen Aneta, Jana s Blankou, což jsou sestry, Iva s Klárou, téměř nerozeznatelná dvojčata a já. Kromě Anety bydlely všechny holky hned ve vedlejším baráku a tak jsme spolu trávili veškeré naše volné chvilky. Pamatuju si, jak jsme pořádaly narozeninový pařby, tajně jsme na zahradě chlastaly vaječnej koňak, dělaly jsme mezi sebou různý soutěže, bojovky, hrály jsme snad uplně všechno, lezly po stromech, krmily kočky, stavěly bunkry, vymýšlely taneční sestavy a pak se dvojčata odstěhovala do Příbrami a už jsme se neviděly. Za nějakou dobu jsem začla chodit na střední, tudíž mě přestalo bavit hrát si na zahradě, chtěla jsem být co nejdřív dospělá. Rok po mě začla chodit na střední Jana a rok po ní i Blanka. Ani s nima jsem se už nevídala.

Včera mi přišla na icq zpráva od Jany. Poslala mi odkaz na profil Ivy a Kláry (dvojčat) a já nestačila zírat. Z malých holčiček jsou už velké slečny a já sem nemůžu nedat naše fotografie z minulosti a několik fotek z přítomnosti (na konci článku). Pak jsme si chvíli psaly a nakonec jsme šli i s Blankou téměř po čtyřech letech ven! Zavzpomínaly jsme na starý dobrý časy a to mě nakoplo k tomu, abych napsala tenhle článek :o))


Klára, já (nosila jsem tenkrát krátký vlasy), Aneta, Iva a Jana

Blanka a Jana

dvojčata - Iva s Klárou


To byly naše dětský časy a teď ? Teď moje kamarádky vypadají takto.

Jana s Blankou

Klára
Klára podruhé

Iva

a zase Iva ;)


Doufám, že teď, když jsme zase všechny v kontaktu, tak se co nejdřív uvidíme a proberem ty zážitky od A do Z :-)

Dneska mi vyšla v novinách fotka !

24. října 2008 v 23:47 | Sharul |  Moje tvorba
V Pražským deníku (24 hodin), možná jste někteří viděli.


Akorát mi jí hrozně znekvalitněli. :-(

Dneska u nás lítaly pánve

23. října 2008 v 21:39 | Sharul |  Kecy
A nejen to. Taky poklice a ještě něco, co nevím co bylo, ale narazilo to do dvěří, který jsem naštěstí stačila zavřít a zdrhnout do jazykovky o něco dřív, tudíž jsem stihla ještě udělat úkol. A to všechno jen proto, že jsem někoupila máslo, o kterým jsem ani nevěděla, že ho koupit mám. Měla bych trávit víc času mimo domov. Začínám vážně uvažovat o tom, že si někoho najdu :D Jenže to neni tak jednoduchý, poněvadž by mě taky někdo musel chtít žeano :D. Mimo jiné jsme dneska psali GIGA test z marketingu, tak doufám, že to dobře dopadne. Jo a taky byla paní profesorka na češtinu tak hodná, že mi pujčila knížku od Alberta Camuse - Cizinec. Nejdřív ale musím dočíst Agathu Chrisite. No nic. Možná byste chtěli vědět nějakou zajímavost - přemýšlím. Jo nedávno se mi zdálo, že máma pekla v troubě hlavu bílýho žraloka, kterou jsem musela hlídat před naším jezevčíkem (ve skutečnosti nemáme jezevčíka, nýbrž knírače). Nakonec ani nevím jak to dopadlo, jestli jsem jí uhlídala nebo ne, poněvadž (divný slovo) mi budil zvoník (od matky boží :D). No, tak či tak, druhej den jsem měla ještě podivnější sen, ale vzhledem k tomu, že byl značně úchylnej radši nebudu psát podrobnosti, vsadím se, že sem chodí i člověci mladší 15 let. Mno a to je dnes odemě asi všechno, tak naslyšenou / viděnou / čtenou. :-)

The image “http://fotky.welryba.cz/images/i6.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

Foto: bráchaDaron

22. října 2008 v 9:48 | Sharul |  Moje tvorba
Nazdárek, tak teď jsem ve škole, máme grafiku. Je tu uplně největší nuda na světě a tak jsem právě vytvořila tady v ilustratoru pana Darona :o)


Sled událostí

21. října 2008 v 18:18 | Sharul |  Kecy
Dneska je děsnej den. Začlo to tím, že jsem ráno zaspala. Vzbudila jsem se akorát v okamžiku, kdy máme s kámoškou sraz na zastávce. Napsala jsem jí, že na mě nemá čekat a že přijdu na druhou hodinu. Ale nepřijela jsem, protože jsem to nestihla. Důvod mého ještě pozdějšího příjezdu byla absence metra na zastávce, tudíž jsem byla nucena objíždět pul Prahy autobusem, což ukrojilo další část mé vyučovací hodiny. Nadále mě při hodině výtvarnictví pak profesor akademický malíř J. J. pěkně nasral! Několik hodin jsem se cackala s vobrázkem, následně jsem se ho snažila opít rohlíkem a poté jsem schytala dvě pětky neprávem. Idiot :D. No, každopádně když sem po škole přijela domů vyhládlá, jala jsem se udělat si něco k jídlu. Pustila jsem se do vaření - míchaný vajícka (vaření jak prase, co ? :D). Hodila jsem na pánev cibuli, zeslabila plamen (máme plynovej sporák), pak mi připadalo, že se to furt nesmaží a plyn jsem přidala. Po nějaký době mi připadalo divný, že je ta cibule pořád studená a najednou koukam, že plyn, jak jsem ho prve stahovala na míň, zhasnul. Takže teď šel plyn na plný koule jen tak a já jsem se divila, že mě to nevotrávilo :D. Mno nic. Odpoledne jsem hledala stojan na noty. Kdysi jsme s bráchou hráli na flétnu, ale teď by se mi bejval hodil k bicím. Prohledala jsem pul bytu, ale marně. Místo toho jsem však našla starý sešity a žákovský z první a druhý třídy. Možná bych časem mohla něco naskenovat, abyste viděli jaká jsem byla dřív pilná studentka :D. Třeba mě rozsekal zápis od p. uč. Laštovkové: " Do školy se guma nenosí." Odkdy ? :D Na závvěr vás obohatím o jednu naší společnou foto s Denisou.Nu a teď se jdu obohacovat já do jazykovky ;-).

Novinka :o)

19. října 2008 v 23:43 | Sharul |  vše o tomto webu
Vytvořila jsem si novou galerii, takže většina mých fotografií a obrázků se bude nalézat ZDE.

Na nádraží

19. října 2008 v 16:25 | Sharul |  Moje tvorba
Dneska bych vám chtěla ukázat jak to vypadá tam, kde chodím venčit našeho psiska a jaký všechny zajímavý objekty k focení tam můžeme najít ;)Doporučuju

18. října 2008 v 23:47 | Sharul |  s hudbou související

Chtěla bych vám doporučit pár kapel, který více či méně osobně znám a myslím, že si zaslouží, aby se o nich vědělo mnohem více, než tomu je doposud.

1.) Good Mourning - kapela z Modřan, znám se s nimi přes mého spolužáka, který je taky z Modřan ;) Těžko říct, jaký styl přesně hrajou (asi to bude něco rockovýho) a taky si pamatuju, že na jednom ze svých prvních koncertů (asi 4 roky zpět ?) hráli docela známej song od Cranberries.

The image “http://www.goodmourning.wz.cz/wall2.JPG” cannot be displayed, because it contains errors.

2.) Konec konců - třičtvrtě kapely chodí na českoitalskej gympl, hrajou punkrock a kdysi s nima zpíval jeden muj kamarád. Mám dokonce jejich CD a písničky maj výborně propracovaný.


The image “http://usr.bandzone.cz/band/ko/koneckoncu/gallery/profile.default/115909.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.


3.) Fake tapes - grungová kapela, dřív hráli covery od Nirvány a teď se jejich fotografie skví v časopisu Filter a co víc, za pár dní budou křtít novou desku. A odkud je znám ? Basák (na fotografii vlevo) chodí se mnou do třídy :o)))


The image “http://usr.bandzone.cz/band/th/thefaketapes/gallery/profile.default/192813_p.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.


4.) Arise of infinity - kapela, jejíž osazenstvo hraje především trash-heavy, neptejte se mě ale, co to je :D. Jejich kytarista je též muj spolužák a má pěknou kytaru ve tvaru V ;)


The image “http://usr.bandzone.cz/band/ar/ariseofinfinity/gallery/profile.default/84892_p.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.


5.) Saint shoes - svatý boty... další kapela z Modřan. Její věkovej průměr je, řekla bych, tak 16 let, ale mají výborný sklatby, doporučuju si je poslechnout na stránkách.


The image “http://www.saint-shoes.xf.cz/obrazky/sys/walper-red.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.


6.) Nula osm - kamarádova sestra zde zpívá a nutno podotknouti, že má úžasnej hlas (něco jak Aneta Langerová). Nedávno jsem byla na jejich koncertě a příště pujdu určitě znova.


nula osm


7.) System of a down revival - revival tý nejlepší kapely na světě :o) a znám ZYXe :D


The image “http://www.soadr.cz/obrazy/band_01.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

Wáááu, to teda čumim

18. října 2008 v 17:46 | Sharul |  Bubnování

Tohle si nesmíte nechat za žádnou cenu ujít !!!

17. října 2008 v 18:05 | Sharul |  s hudbou související
Prostě nesmíte, tím spíš mě mrzí, že já tam být nemůžu, ale jestli vy jo, tak tam určitě doražte, bude to velký.


Luxus

16. října 2008 v 22:23 | Sharul |  Všechno možný
Existuje jedna holčina...Lena si říká, která ručně vyrábí náušnice, řetízky, náramky a podobné věci. Fakt hrozně krásný. Nabízí je na TĚCHTO stránkách, (ale momentálně má skoro polovinu vyprodanou). No, já když jsem tam uviděla ty věci, tak jsem se téměř okamžitě rozhodla, že si něco koupim :). Elegantní, originální, LEVNÝ, co víc si přát ;), nejvíc mi do oka padly tyhle náušnice
The image “http://www.fler.cz/user_pic/49067-b.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.
tak jsem neváhala a objednala si je. Pokud máte rády nevšednost, mrkněte tam taky ;-).

Směska z dneška

16. října 2008 v 21:54 | Sharul |  Kecy
Dnešek byl celkem nabytej. Krom toho, že jsem byla ve škole, ve vaně, v jazykovce, venku se psem, za bicíma se stal ještě jeden ošklivý, skoro až zlý... nepěkná věc. Máma mi oznámila, že mi nepůjde na maturitní ples. Důvod: bude tam táta. Zrovna mi to připomělo to, jak jsme v předmětu psychologie řešili různý situace, že neshodu rodičů ve většině případů odnesou děti. Inu co nadělám. Další věc, dneska jsem taky jednou do školy dotáhla foťák a udělala pár obrázků, který vám jdu hned naservírovat.

lehčí deformace :D ba ne, kámoška měla při hodině dlouhou chvíli a udělala mi radost ;-), vlastně... to byla tahle kámoška =) trošku jsem si pohrála s její fotkou a teď vypadá jak z nějakýho hororu 8-)


Mám chuť fotit !

13. října 2008 v 21:56 | Sharul |  Moje tvorba
A proto sem dávám pár fotek, který jsem během dneška vytvořila

Průzor lešením (tento pohled mám, když vykouknu z okýnka na WC)


Pozdim ve městě

Blesk zvaný Alias :D

keramická číča, která zkrášluje mé repráky (mimochodem má asi tak 1 cm na výšku)


a na závěr moje vůbec první noty na bicí, který byly shodou okolností napsány při jízdě v autobuse

Deset a pes + podzimní zříceniny

13. října 2008 v 14:07 | Sharul |  Ekšns

Další ze super víkendovejch akcí. Tentokrát to byly zříceniny v Lužickejch horách. V pátek jsme vyrazili z Čerňáku do Liberce krásným žlutým autobusem Student Agency. V Liberci jsme přestoupili na další spoj, který nas odvezl skoro až k Hamrštejnu (což je zřícenina), kde jsme měli přespat. Došli jsme na místo.. jó já zapoměla vyjmenovat kdo tam všechno byl, takže: já, brácha, Zuzka, Ondra, Jindra, Goofy, Ela, Lukáš a náš pes, kterého ostatní překřtili z Bleska na "Kokosku". Když jsme teda došli na místo, byla už tma a tak jsme nasbírali dříví a udělali si táborák. Všechno probíhalo tak ňák normálně do tý doby, kdy se Ondra rozhodl udělat si večeři :D. Vytáhl z baťohu pánev (fakt to byla pravá a nefalšovaná pánev!!) :D sebral šutr, kterej zabalil do pytlíku a naklepal s nim řízky, který okořenil, polil medem a usmažil nad ohněm :D to sem eště nezažila :D. U Ondry to ale prý není nic neobvyklého, na jinej vandr si prozměnu vzal do termotašky zmrzlinu a podával jí s deštníčkama. Nebo ve škole rozthal arch novin na miniaturní kousíčky a celej rok ho slepoval dohromady, ale to jsem trochu odbočila.... Po několka hodinách dorazil další člověk, kterýmu se říká Kožich. Nevim kde tu přezdívku vzal (stejně jako nevim proč se Goofymu říká Goofy). Tak jsme tam pak seděli u ohně, klábosili a jedli to, kdo co vytáhl z baťohu a dal kolovat, načež dorazil další člen výpravy, kterýmu se prozměnu říká "Proso", to je ještě divnější než Goofy a Kožich :D. Pak jsme se postupně uložili ke spánku a asi v 7 ráno nás probudili zeměměřiči. Tak jsme vstali, najedli se a šli na další zříceninu. Chvílema jsme bloudili, nejvíc já, protože mám spíš orientační nesmysl než smysl, ale dorazili jsme na pozustatky Roimundu, ten jsme nafotili a šli dál. Za zmínku stojí asi tahle situace: jdu s Goofym vepředu a najednou slyšim Jindru jak volá: Pujčte někdo Prosovi toaleťák, má to uplně všude. :D Posléze jsme se dozvěděli, že se mu do baťohu vykydla hořčice. Večer jsme došli na poslední plánovanou zříceninu nesoucí název "Vysoká", kde nás zastihla mlha jak prase. Celou noc byla zima. Snad si dokážete představit jaký to je, když spíte pod širákem a celou noc vám krápe do ksichtu :D Ráno se nikomu nechtělo ze spacáku, ale museli jsme se přemoct vylézt a zdrhnout tomu zlýmu počasí, který na nás zpoza skály číhalo a chystalo se každou chvíli vyskočit. Cestou zpět jsme se zastavili v Rynolticích na obědě, odkud jsme pak jeli vlakem a pak autobusem až do Prahy, mimochodem v tom autobuse jsme museli celou cestu stát (1,5 hodiny)! Vandr se vydařil nad očekávání a mžná dobře, že tam Martin nebyl. Další skutečnost: fotilo asi 8 lidí, ale fotky mám zatím pouze od bráchy, takže zbytek dodám časem.


Ondra a jeho řízky :D (vypadá spíš jako když čaruje)


věž Hamrštejnu


skoro celé osazenstvo


nehoda s hořčicí


Já, Goofy, Proso, Kožich a Jindra


zbytky Roimundu


večeře na Vysoké: Lukáš, Proso, Ondra, Zuzka a Ela s Kokoskou


Kokoska má svůj spacák!

Zima, deštivo, mlhovno...Ondra, já, Zuzka


Tak kudy teď ?


Z kopečkáááá


obídek ;)
brácha domlouvá Kokoskovi

"rodinné" foto :D

jedna fotka zezadu...

...a jedna zezhora

bubnování je věčné :D

The image “http://akce.welryba.cz/zriceniny08/images/g4.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

a nakonec Kokoska pod stolem :)

Veřejné tajemství

10. října 2008 v 8:42 | Sharul |  Kecy
Tenhle blog vznikl vlastně kdysi proto, abych tu mohla psát koho tajně nenávidím a koho tajně miluju a abych se případně mohla vyplakat na rameno anonymního bloggera. Nebo jsem dávala odkaz na fóra, kde mě ještě neznají, aby o mě věděli něco víc. To bylo kdysi. Ale teď na svých stránkách objevuji stále další a další známé tváře. Tím mam teď namysli Neslyšícího Vlastíka, o kterým se zmiňuju ZDE nevěda toho, že si to jednou přečte. A z toho plyne závěr, že když už Vás tady takhle mám, budu v psaní opatrnější a důslednější, nebudu si tolik ....jak se to... pouštět pusu na špacír. Na druhou stranu se budu snažit psát mnohem kvalitnější články, abych se vyzdvihla ve vašich očích ;-).


The image “http://fotky.welryba.cz/images/i16.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

Foto: brácha